2016 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri

Türkiye’de dini ve milli bayramların sayısı oldukça fazla. Bu güzel tatilleri önceden bilerek plan yapabilir ve iş yorgunluğunuzu kısa sürede olsa atabilirsiniz. Eskiden bayramlarda topluca aile ziyaretleri yapılırken şimdilerdeyse şehir dışında ailecek geçirilen mekanlar tercih ediliyor. Yeni yıla girer girmez herkesin ilk yaptığı bu yıl tatil günleri hangi günde ve kaç gün sürecek, olduğu.

2016 Yılı Tatil Günleri Hangi Güne Denk Geliyor?

1 Ocak günü Cuma günü olduğu için yılbaşı tatili bu yıl 3 gün sürdü.

23 Nisan Tatili

23 Nisan Cumartesi gününe denk geldiği için herhangi bir tatil durumu ile karşı karşıya değilsiniz. O günü çocuklarınıza ayırabileceğiniz bir gün yaparak, biraz olsun yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

1 Mayıs İşçi Bayramı Tatili

1 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Pazar günü normal iş döneminde de tatil olduğu için o günü İşçi Bayramı’na özel kutlayabilir ve ailenizle güzel bir pikniğe çıkabilirsiniz. Ailecek bir sinema keyfi de sizleri dinlendirir.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Tatili

Atatürk’ün gençlere emanet ettiği bayram ise Perşembe gününe denk geliyor. Perşembe gününü Cuma ile birleştirirseniz, hafta sonunu da içine alarak ailenizle güzel bir tatil yapma olanağı elde edersiniz. 4 günlük tatil sizlerin dinlenmesi için iyi bir fırsat.

Ramazan Bayramı Tatili

Ramazan bayramı bu yıl hafta içine denk geldiği için 3,5 gün tatil planı yapabilirsiniz. Arefe günü 4 Temmuz. Salı, Çarşamba, Perşembe günleri tatil. Cuma günü tatil olarak eklenirse sizleri bu sene Ramazan Bayramı’nda bir hafta tatil bekliyor. Ramazan tatili için şimdiden erken rezervasyon yaptırarak ailenizle güzel tatil yörelerinde dinlenme imkanı bulabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Tatili

Zafer bayramı ise Salı günü. Salı günü sevdiklerinizle güzel bir plan edin ve pazartesi gününün stresini üzerinizden atın.

Kurban Bayramı Tatili

Kurban bayramı 11 Eylül’de başlıyor. 11 Eylül Pazar gününe denk geldiği için sizleri 9 günlük bir tatil bekliyor. 15 Eylül’de kurban bayramı sona eriyor. Cuma günü ile birleştirilme olasılığı yüksek olduğu için iyi bir tatil planı şimdiden yapabilirsiniz.

Cumhuriyet Bayramı Tatili

Cumhuriyet bayramı cumartesi gününe denk geliyor. 28 Ekim günü ise yarım gün iş olacağı için sizleri 1,5 günlük bir tatil bekliyor.

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER