Balkan Turları ile Gezilecek Mekanlar

Son dönemlerde özellikle çok güzel tatil yerlerinden biri haline gelen Balkan ülkeleri ile ailecek güzel tatil olanakları yapabilirsiniz. Doğal manzaraları, sakin bir yer olması özellikle ailecek tatil yapacakların seçiminde yer alıyor. Zengin kültürü ve doğal miraslarıyla turistleri büyük akınına uğrayan ülkelerde sizler de keyifli zaman geçirebilirsiniz. Yemek kültürü, misafirperver insanları ve değişik kültürleri tanımak isteyenlere iyi bir tatil alternatifi.

Balkanlarda Gidilecek En Önemli Yerler

Prilep, Makedonya: Şehrin kendine has geleneği ve yerleşim yerleri görenleri etkiliyor. Modern güzelliklerin yanı sıra eşsiz doğal güzellikleri barındıran önemli bir kent. Çıplak tepe ardında taşlarla çevrili bir alanda yer alıyor. Orta çağ kalelerine burada sıkça rastlayabilirsiniz. Eski Çarşı, saat kulesi ve farklı mekanları ile gezilecek çok değişik yerleri barındıran şirin bir kent.

Dubrovnik, Hırvatistan: Hırvatistan için önemli bir kent. Orta çağın güzelliklerini koruyan ve eşsiz manzaraları sunan önemli bir mücevher. Şehrin görülmesi gereken mimari eserleri çok meşhur. Kültürel etkinlikleri ise fazla olan bir şehir.

 Brasov, Romanya: Romanya, kültür ve tarihi özellikleri dolayısıyla Balkanların adeta bir parçası. Sık ormanlarıyla meşhur. Doğayı sevenlerin tercih edecekleri önemli bir tatil yeri.

Veliko Tarnovo, Bulgaristan: Orta çağ döneminde Bulgaristan’ın başkenti olan şehir şimdilerde üniversitelerin olduğu bölge. Müze, ormanlık alanlar, tarihsel mekanlarıyla ünlü.

Prizren, Kosovo: Mimari yapıda Türk etkilerini göreceğiniz birçok esere tanık olacaksınız. Camilerin kenti olarak bilinir. Görülmeye değer birçok güzellikleri barındıran şehirde ailecek huzurlu tatil imkanı yaşayabilirsiniz.

İslami otel tur organizasyonu ile istediğiniz balkan ülkesinde huzurlu ve ailecek tatilin keyfine varın. Dininin gereklerine uygun otel bulmak isteyenlere yardımcı olacak tur organizasyonu ile hem güzel manzaralar keşfedin hem de otelde dinin güzelliklerini rahatça yaşayın. Huzurlu bir tatil her zaman kişiyi stresten arındırır.

Bütçenize uygun tatil yapmak istiyorsanız mutlaka erken rezervasyon kampanyalarından yararlanmalısınız. Tatil zamanında da rahatça sevdiklerinizle huzurlu şekilde gezme olanakları yaşayın. Sizlerin rahat edeceği İslami otellerde Balkan ülkelerini keşfetme ve doğal güzelliklerinden ailecek yararlanma imkanı.

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER