Bodrum’da Gezilecek Yerler

Denizi, kendine özgü mavili beyazlı evleri ve doğasıyla Bodrum gezilecek ve görülecek yerleri her zaman tatil planı yapanların ilk aklına getirdikleri tatil cenneti. Tatilinizi otel, pansiyon, ailenizle olacağınız villa tipi evlerde geçirebilirsiniz. Bodrum’a özgü mavi çatılı evlerde de günlük ya da haftalık kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Bodrum’u Tatil Cenneti Yapan Kendine Özgü Meşhur Ürünleri

Tatil yaparken gittiğiniz yörenin yemek lezzetini ilk merak edebilirsiniz. Bodrum’un çökertme kebabı ve kabak çiçeği dolması yörenin en meşhur yemeklerinden. Zeytinyağlı ve bol otlu yemekleri ise tatilinizde sizleri hem kilo aldırmayacak ve daha zinde olmanız sağlayacak. Özel yapım Bodrum Lokmasını ise her yerde bulabilirsiniz.

Sevdiklerinize alabileceğiniz Bodrum sandaletleri ise özel el yapımı. Özel Milas kumaşlarından yapılan halılar, örtüler ve elbiseler ise herkesin beğenisine uygun şekilde. Yel değirmenlerinden oluşan değişik süsler. Birbirinden farklı takı çeşitleri.

Bodrum’da Görülmesi Gereken Tarihi Mekanlar

Turizm potansiyeli yüksek olsa da tarihi mekanları da öne çıkan bir yöre. Bodrum dediğimizde ilk akla gelen Bodrum Kalesi. Gezebileceğiniz yerler arasında Osmanlı Tersanesi, Yalıkavak’ta bulunan özel yel değirmenleri, Bodrum Açık Hava Müzesi. Bodrum Mozolesi, dünyanın yedi harikası arasında yer alan ve görülmesi gereken yerlerinden biri. Halikarnas Mozolesi dünyanın 7 harikasından biri.

Bodrum’da Ailecek Gidebileceğiniz Sahiller

Lemon Tree; son derece temiz denizi ile meşhur. Yemekleri ise çeşitli. Sakin plaj sevenler için cokertme-kebabiNew Season Beach iyi bir tercih olacak. Sarnıç Beach özellikle geniş plajı ile meşhur. Günü birlik tekne turları ile doğayı ve denizi keşfedebilirsiniz. Yarımada dalış noktalarında ise eğlence ve aktivitelerle tatilin keyfi sizlere geliyor.

Bodrum’a Türkiye’nin her yerinden uçak, otobüs ya da özel aracınızla gidebilirsiniz. Bodrum’da sevdiklerinize hediye alabileceğiniz birçok çarşı ve Pazar bulunur. Bodrum Çarşısına ilgi çok yoğundur. Tatiliniz süresince Bodrum’un meşhur festivallerinde eğlenceli günlerin tadını çıkarabilirsiniz. Bodrum’da Zeki Müren’in evini gezerek Zeki Müren’in orijinal eşyalarını inceleyebilir ve Sanat Güneşini anabilirsiniz. Ailenizle geçirebileceğiniz güzel tatil mekanında denizin, kumun ve Bodrum’un gezilecek yerlerinin keyfini çıkarın.

bodrum-kalesi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER