Datça Yöresini Keşfetme Zamanı

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olup, muhteşem güzellikleriyle turizmin önemli yörelerindendir. Uzun bir sahil şeridine sahip ve 52 koyu bulunur. Binlerce yıllık tarihi ile meşhur. Yaz aylarında turizmi canlanır. Ulaşım kolaydır ve istediğiniz noktadan Datça’ya varabilirsiniz. Modern bir yöre ve tarih ile doğanın iç içe olduğu bir mekan.

Datça’da Nerede Kalınır?

Konaklama alternatifleri çok çeşitli ve her bütçeye uygun. Villa tipi eler, apart oteller, pansiyonlar, ahşap evler ya da bungalowlar gibi çok farklı konaklama yeri Datça’da mevcut. Eski Datça evlerinde de günlük ya da aylık kiralama ile kalabilirsiniz. Palamutbükü, Kızılbük’te ise doğanın tadını çıkarmayı sevenlere özel ahşap evler bulunur.

Datça’nın Önemli Gezilecek ve Görülecek Yerleri

İlçede çok çeşitli koylar, limanlar ve sahillerin yanı sıra farklı tarihi mekanları da bulunur. Knidos Antik Kent, Datça Aktur, Ovabükü Plajı, Domuz Bükü, Kargı Koyu. Balı ve bademi çokünlü olduğu için yörenin her yerinde bademli tatlılar ve yemeklere rastlayabilirsiniz.

Datça’nın Neleri Meşhur?

datca-bungalow-evleriBalı ve bademi ile ünlü bir yöre. El işi süslemeler, nakışlar ve özel Afrodit heykelcikleri hediye
olarak alabileceğiniz ürünler. Ballı bademleri ile meşhur olan ilçede çok çeşitli tasarımlarda ballı bademler bulunur. Bademli Pilav Günü ise festivallerinden biri olup, mutlaka görülmesi günler arasında.   Huzurlu ve sakin tatili sevenlerin adresi.

Datça’ya gidenlerin Eski Datça’yı görmemeleri olmaz. Tarihin tüm izlerine rastlayabileceğiniz şirin bir köy. Taştan yapılan evleri ve farklı çiçekleri ile sizleri cezbedecek. Sokaklarında Arnavut Kaldırımlarının izleri sizi eskiye götürecek. Afrodit tapınağı, Korint Tapınağı ve Apollo Tapınağı Datça’nın gezilmesi gereken yerlerinin başında gelir.

Datça’nın muhteşem güzelliklerini günü birlik tekne turları ile keşfedebilirsiniz. Ailenizle gidebileceğiniz gibi tur rehberi eşliğinde de bu güzel yöreyi tanıma fırsatını yakalayın. Yöresel yemekleri, zengin balık çeşitleri ise sizlere sağlıklı menüleri sunacak. Datça’yı gezmek isteyenler yaz aylarının yanı sıra ilkbahar ayında da gidebilir. Muhteşem yeşillikleri ve birbirinden ilginç çiçekleri keşfetme döneminde harika bir tatil yapma imkanı. Doğa, deniz ve tarihi güzelliklerin olduğu güzel bir yöre.

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

datca-balli-badem

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER