Günübirlik helal tatil

Günümüzde yapılan haftalık ya da daha uzun süreli tatillerin yanı sıra özellikle yaz mevsiminde insanlar çok fazla günübirlik tatile çıkmaktadır.

Bütün haftanın stresini üzerinden atmak isteyen bireyler, bir günlük izinlerini bile değerlendirmeye çalışırlar. Günübirlik tatile çıkanların tercihleri ise farklılık göstermektedir. Ülkemizdeki milyonlarca insanı zaten tek bir tatil üzerinde toplamak imkansızdır. Mesela herkes halk plajında bikini, mayo ile kadın erkek bir arada denize girmek istemez. Helal tatil anlayışı da tam bu noktadan doğuyor. Dinine ve dinin emirlerine bağlı olan kısım kesinlikle islami tatili tercih ediyor.

Muhafazakar aileler için helal tatil çok önem taşır. Yapılacak bir günlük tatilin dahi 1 hafta ya da bir aydan farkı yoktur.

Günübirlik helal tatile çıkmak isteyen kişiler, genellikle Bay-Bayan plajı ayrı olan yerleri tercih etmektedir. Ailece çıkılacak tatilin içinde başka insanların gözleri önünde olmak yerine daha muhafazakâr bir yol aranır. Bunun için de bu amaçla hizmete sunulmuş muhafazakar plajlar-oteller büyük avantaj. Bu şekilde bay ve bayan ayrılıp aileler için ayrı havuzlar ve ayrı alanlar yapılıyor. Birlikte vakit geçirmek isteyen muhafazakar aileler için bazı İslami otellerin ayrıcalıklı aile havuzları bulunmaktadır.

Toplumun muhafazakar kesimine hitap eden helal tatil yelerindeki en önemli konulardan biri de alkolsüz mekanlar olmasıdır. Çünkü dinimize göre alkol kesinlikle haram bir durum. Normal plaj-otellere gidildiğinde çocuğunuzun gözü önünde alkol alan insanlardan büyük rahatsızlık duyabilirsiniz. Tatile gittiğinizde içinizin rahat olması gerek. Her şey İslami kurallar çerçevesinde olmalıdır. Bu nedenle helal tatil yerleri, muhafazakar ailelerin gönül rahatlığıyla tatil yapmasını sağlar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER