İslami Oteller Neden Yoğun İlgi Görüyor

Günümüzde ailecek ve huzur dolu tatil imkanı yapmak isteyenlerin sayısı arttı. Tesettürlü bayanların özellikle rahat edeceği otel sayısının artmış olmasıyla birlikte herkese tatil fırsatı doğdu. Tesettürlü bayanlar rahat denize giremiyor ve plajlardan yararlanamıyordu. Bunların hepsi göz önünde bulunduruldu ve herkesin keyif alacağı oteller hizmete girdi. İslami otellerde ilk olarak bayanlar için ayrı havuzlar bulunuyor. Plaj kısmı ise bayanlara özel.

İslami Otellerin Yoğun İlgi Görmesinin Nedenleri

Ailecek bir tatil yapmak isteyenlerin yeni seçimi İslami oteller. Otel içerisinde mescit olması ise tatil yaparken huzur içinde namazlarını kılabilmeleri. Odalarda seccade, tespih bulunmasının yanı sıra kıbleyi gösteren özel kıble pusulaların yer alması. Rahat etmeleri için her ayrıntı titizlikle düşünülen bu otellerin güzelliği nezih ortamlar olması.

İslami Otellerde Bayanlara Özel Plajlar

Tesettürlü bayanlar rahat şekilde denize girmeleri için İslami otellerde plaj kısımları ayrı. İsterseler kendi aileleriyle girebilecekleri özel bölümler de bulunuyor. Restoranlar ise bay ve bayanlar için ayrı bölümlerden oluşuyor. Alkol ve bar kısımlarının bulunmaması ise özellikle bu tarz otellerin tercihinde önemli etken. Çocuklar için oyun parkları, beyler için ayrı havuzlar ve ailecek etkinliklere katılabilecekleri aktiviteler de yer alıyor.

Huzurlu ve güzel bir tatil yaparak yılın stresini muhafazakâr oteller aracılığıyla yapabilirsiniz. Eskiden otellerde bu tarz ayrıntılara yer verilmez ve çoğu kapalı bayanlar tatilden yararlanamazdı. Günümüzdeyse her ayrıntı titizlikle düşünülerek kapalı bayanların istekleri doğrultusunda hazırlanıyor ve onların rahat etmeleri düşünülüyor. Havuz kısımlarında sadece bayanların olduğu otel programında erkekler için de ayrı havuzlar bulunuyor. Yemekleri ise özellikle İslami kurallara uygun olan yemek menüsü.

Deniz, kum ve güneşten yararlanmak isteyenler için dış taraftan görünmeyen özel havuz sistemleri mevcut. Doğa ile iç içe olmak isteyenlere ise özel butik oteller ve tatil yöreleri de aynı kapsam içerisinde hazırlanıyor. Önemli olan gidilecek mekandan huzurlu şekilde ayrılmak. Tatilin güzelliklerini ailecek ve keyifli bir biçimde yaşamak isteyenlerin yeni adresi İslami oteller. İslami otel sayısı gün geçtikçe arttığı için seçim yaparken de zorlanmayacaksınız.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER