Kudüs Turları

mescisi aksa

Kudüs’ün tarihi ve mistik güzelliklerinin yanı sıra dinin güzelliklerini sizlerin ruhuna işletecek birçok mekanı bulunur. Bakımlı ve oldukça geniş caddelerinin yanı sıra bakımlı sokakları sizleri etkileyecek. Gezilecek ve görülecek yerleri ise oldukça fazla. İlk göze çarpan Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan görkemli surlar ve arkasında hazine saklı şehir havası verilen görünüm.

Kudüs’ te Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kudüs şehri otantik bir havasıyla da herkesi büyülüyor. Kutsal Kabir (Mezar) Kilisesi gezilecek yerlerin başında geliyor. Özellikle Müslümanların bulunduğu mahalle sizleri etkileyecek güzelliklerle dolu. Mescid-i Aksa ile Kudüs’ün yıldızı olan Kubbet’üs Sahra. Kutsal Kaya’yı örten muhteşem altın kaplama tüm görkemiyle herkesi etkiler. Kaya içinde küçük oda bulunur ve dua edilmesi için özel bölümler yer alır. Maneviyatı en yüksek noktası hissedeceğiniz özel dua odası.

Kudüs’ün Mutlaka Görülmesi Gerekli Yerleri

Zeytin Dağı özellikle Hz. Ömer’in Kudüs’e ilk baktığı yer olduğu için ayrı bir önem taşır. Kudüs’ün harika manzarasını Zeytin Dağı’ndan izleyebilirsiniz. Sırat Köprüsünün kurulacağı yer olan yol ise ziyaretçileri çok etkiler. Ağlama duvarı, tarihi Kudüs çarşıları ise Kudüs’te her anınızın dolu geçmesini sağlayacak. Sultan Abdülhamit tarafından yaptırılan saat kulesi, Hasan Paşa Cami ve Külliyesi ziyaret edecekleri önemli ölçüde etkileyecek yapılarla dolu. Dinin eşsiz güzelliklerini Kudüs’ün atmosferinde doyasıya hissedeceksiniz.

Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olan Kudüs gezisi ile gerçek manevi duygularınızı doruk noktasında hissedeceksiniz. Müslüman, Yahudi ve Hristiyanlarca kutsal kabul edilen şehre her yıl binlerce ziyaretçi akın eder. İslami Otel özel turlarıyla kutsal mekanın ziyaretini gerçekleştirebilir ve dininizi dolu dolu yaşarken, kutsal şehrin tüm güzelliklerini keşfedersiniz. Kalacağınız otellerin seçimi, gideceğiniz mekanların düzenlenmesi ve sizlere sunulan rehberler eşliğinde Kudüs ziyaretinizi gerçekleştirme.

Tarih ile iç içe olan şehirde kendinizi farklı bir alemde hissedecek ve o ortamın atmosferine kapılacaksınız. İslami otellerde kalarak Kudüs’ün muhteşemliklerini keşfedebilirsiniz. Tarih kokan şehirde modern tasarımlar özellikle sizleri etkileyecek. Egzotik büyüsüne kapılacak ve dinin güzelliklerini sevdiklerinizle yaşayacaksınız. Güzelliklerle dolu Kudüs turu sizler için özel fiyatlarla.

bilgi ve rezervasyon için: https://www.islamiotel.com/kudüs-turları

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER