Kurban bayramında muhafazakar ailelere hitap eden kültür turu

Ülkemizde yaz ayları genellikle insanların izinlerinin büyük bölümünü kullandığı mevsim olarak bilinirken bu nedenle tatilleri de epey hareketli geçmektedir.

Ama bunun dışında ekstra izinlerde insanlar daha çok dinlenmeye yönelik planlar yapmaktadır. Bunların en başında ise bayram tatilleri gelmektedir.

Bayram tatillerinde insanlar ellerine geçen birkaç günlük tatilleri genellikle yaptıkları turlarla geçirmektedir. Zaten yaz tatillerinin aksine bayramlarda genellikle turların düzenlendiği yaygın olarak görülür.

Yapılan turların büyük çoğunluğu ise özellikle Kurban Bayramı’nda kültür turları olarak karşımıza çıkar. Maneviyat duygusunun yüksek olarak yaşandığı bayramlarımızda kültür turları muhafazakar ailelerin büyük dikkatini çekmektedir.

Kurban bayramında muhafazakar ailelere hitap eden kültür turumuz…

BULGARİSTAN-ROMANYA TURU
Namaz vakitlerini eda edebileceğimiz, Osmanlı ve Bizans izleri taşıyan şehirde Cuma camii ve sırasıyla Nöbettepe ve Balabanov evi ve Aya Nedelyaklisesi oluyor. Ortalama 2 saat sürecek gezimizin ardından Romanya nın Başkenti Bükreş e hareket ile Tuna nehri üzerindeki Dostluk köprüsü üzerinden geçerek Bükreş’e varış. (Flibe – Bükreş 400 km 4-5 saat ) Rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turuna başlıyoruz. Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2.Büyük yönetim binası olan Parlamento sarayı.(10 milyar dolara mal olmuştur) dar sokaklar ve anıtlara ziyaret, Osmanlının izlerini taşıyan turumuz sizleri bekliyor.
Geceleme: 2 gece 3 gün
Konaklama: 4 Yıldızlı otellerde Tam Pansiyon

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER