Özbekistan Turları

Orta Asya’da yer alır. Cengiz Han’ın torunlarından olan Batuhan tarafından kurulan Özbekistan’ın ekonomik değerleri de güçlüdür. Başkenti Taşkent’tir. Taşkent özellikle ülkenin önemli turistik yeri. Nukus, Khiya, Buhara ve Semerkand ise diğer gezilecek önemli kentleridir. Müslüman oranı yüzde doksandır. Özbekçe resmi dilleridir.

Özbekistan’a Hangi Dönemlerde Gidilmeli?

Özbekistan’ın güney tarafında sıcak iklim hakimdir. Yaz mevsimi sıcak, kış ise oldukça soğuktur. Ülkeyi ziyaret etmek isteyenler özellikle mayıs, haziran ya da eylül aylarında gitmeli.

Özbekistan Gezilecek Yerler

Başkent Taşkent’te Özbekistan’ın bağımsızlığını simgeleyen Ağlayan Ana ve Mutlu Anne Anıtları görülmesi gereken yapılarıdır. Müzeleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle her zaman turistlerin ilgi odağı haline gelen bir ülke. Amir Timur Museum, medreseler, anıt mezarlar, camiler ve sarayları ise önemli tarihi mekanları. Bağımsızlık meydanı ise Taşkent’te yer alır ve alışveriş merkezleriyle doludur.

Özbekistan Ne Yenir Ne İçilir?

Meyve çeşitleri oldukça fazla olan bir ülke. İncir, kirazı kayısı, şeftali ve karpuzları ünlüdür. Marmelatlar ve reçelleri bol miktarda görebilirsiniz. Süt tüketimi ise oldukça yaygın. Sızma, ekşimik, katık, kımız ve kaymak fazla miktarda tüketilir. Yöresel yemekleri ise sizleri mest edecek güzellikte.

Özbekistan’a Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Taşkent uluslararası hava limanı, Semerkand hava limanı, Buhara hava limanı, Fergana hava limanı ulaşım için sağlanır.

Özbekistan’a Tur ile Gitmenin Avantajları

İslami otel tur ile sizler Özbekistan yolculuğunu keyifli şekilde geçirecek ve istediğiniz İslami otelde ailecek kalabileceksiniz. Tarihi güzellikleri keşfederken, huzur içinde dinin tüm ayrıntılarını yapabilme imkanı. Rehber eşliğinde Özbekistan’ı keşfederken bir yandan da çoğunluğu Müslüman olan ülkede yabancılık çekmeyecek ve adetleri sizlerin de hoşuna gidecek. Yurt dışı seyahatini tercih edecek aileler için huzurlu bir tatil olanağı.

Erken rezervasyon fırsatları ile güzel ülkenin doğal yaşamını ve tarihini keşfetme zamanı. Bütçenize uygun konaklama yerlerini önceden görerek gideceğiniz yer hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Konforlu otellerde rahatça dinin güzelliklerini yapabilme olanakları sizlere sunulur. Özbekistan yolculuğunuzun zahmetsiz şekilde geçmesini isteyenler için özel tur imkanları. Ailecek gezeceğiniz yerden huzurlu şekilde ayrılacaksınız.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER