Su Altı Dalışlarında Tercih Edeceğiniz Mekanlar

Tatil planı yapacak olanlar, seçtikleri tatil yörelerinde eğlenceli aktivitelerin olmasını da isterler. Türkiye’nin en güzel dalış noktalarının olduğu merkezlerde tatilin keyfini çıkama zamanı. Muhteşem doğa, deniz manzarası ve ailenizle birlikte yapacağınız eğlenceli aktiviteler.

Su Altı Dalışları için Seçilecek Mekanlar

Ayvalık Deli Mehmet, Türkiye’nin popüler dalış merkezi. Ayvalık açıklarında yer alan su altı cennetlerinden biri. Çeşitli balıkları görme imkanı. Bölgede dalış turizmi ile uğraşan birçok firma bulunur. Yaz ayı geldiğinde turizmi hareketlenen Ayvalık’ a ulaşımda çok kolay.  Kaş Kanyon ülkemizin sevilen dalış noktalarından biri. Denizle iç içe bir mekan ve çok sayıda gemi batığı bulunan bir yer. Su yaşamının güzelliklerini keşfetmek isteyenler için harika bir yer. Tatilinize eğlence katmanın vakti.

Türkiye’nin Önemli Dalış Noktaları

su-alti-dalisÜç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’nin dalış merkezlerinin sayısı fazladır. Kirliliğin olmadığı ve akıntılı sular iyi seçimlerdir. Bodrum’da; Köçek ve Kalkan, İzmir Datça, İzmir ve Merin dalış alanlarına örnek olacak güzel yerler. Finike’de olan Gök Mağarası, Antalya’da Suluin Mağarası, Tekirova’da yer alan Üç Adalar. Hem güzel bir tatil yapacak hem de su dalışlarının keyfini ailenizle birlikte çıkaracaksınız. Tatil yaparken önemli aktivitelerden yararlanmak tatilin daha anlamlı geçmesini sağlar.

Dalış Turlarının Genel Özellikleri

Dalış turları ile istediğiniz tatil yöresine gidebilir ve zengin balık çeşitlerini yakından görebilirsiniz. Eğitmen dalgıçlar sizlere takacağınız teçhizatlar hakkında bilgi verir. Kişiler ilk olarak dalış deneyimlerine göre gruplara ayrılır. Su altı deneyimini daha önce yapmayanlara ilk olarak sığ suda dalış imkanları sunulur.

Dalış Kıyafetleri Seçimi Nasıl Olmalı?

sualti-dalis-batik-gemilerDalış yapacak olanların dalış kıyafeti seçiminde çok titiz olmaları gerekir. Dalış yapılacak noktalara göre kıyafet seçimi yapılır. Dalış kıyafetinin amacı uzun süre su altında kalacak olanları korumak ve üşümelerini engellemek. Her bedene uygundur ve 2mm ile 8 mm arasında kalınları bulunur. Su geçirmez özelliklerinin yanı sıra kol ve bacaklarınızın görünmeyecek şekilde olması için tasarlandı. Bedeninizin korunması amaç. Başlık, palet için giyilecek patik, eldiven ve ağırlık kemerleri ise diğer aksesuarları.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER