Tesettür mayo alırken dikkat edilmesi gerekenler

Artık her bütçeye ve ihtiyaca uygun tesettür mayosu bulmak mümkün. Çeşit bol olmasına bol ama tesettür mayo alırken dikkat edilmesi gerekenler var. İşte onlardan bazıları;

İLK ÖLÇÜ HER ZAMAN TESETTÜR
Mayomuz bol olmalı ve vücut hatlarını belli etmemeli. Özellikle sudan çıktıktan sonra vücuda yapışarak hatlarımızı belli eden modellerden uzak durmakta fayda var.

RENK SEÇİMİ
Tesettür mayo renk seçiminde genelde koyu renkleri tercih etmeliyiz. Dikkatleri üzerimize çekmemeliyiz. Açık renkleri tercih edersek denizden çıktığımızda bildiğimiz gibi üzerimize yapışacağından açık renk tesettür mayo seçiminden uzak durmalıyız. Mesela senenin modası siyah ve fuşya tesettür mayolarını tercih edebilirsiniz.

BONE VE EŞARP SEÇİMİ
Tesettür haşemalarda bone iki farklı şekilde olur. Biri başa direk olarak takılan tesettür mayo bonesi, diğeri ise kapişon şeklinde tesettür mayonun arka kısmından başa takılan bonedir. Havuzda veya denizde yüzerken bone veya eşarbınızın başınızdan çıkmamasını istiyorsanız komple başa geçirilen ürünleri tercih edin. Kulaç atarken bonenizin çıkıp çıkmadığını kontrol etmek çok can sıkıcı olabildiği gibi istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. Dolayısıyla başınızı sağlam bir şekilde kavrayan bone kullanın.

KUMAŞ SEÇİMİ
Polyester olan kumaşlardan kaçınmalıyız. Polyester kumaşın hava geçirmezliğinden dolayı bizi çok rahatsız eder. Hem de sağlığımızı riske atmamalıyız.Tesettür mayolarda polyester kumaş yerine kol ve bacak kısmında jarse kumaş kullanılmış modelleri seçmemiz bizim için daha iyi olur. . Sudan çıktıktan sonra çabuk kurumayan mayolar ciddi hijyen problemlerini de beraberinde getirdiği için kumaş seçimine dikkat edin.

TESETTÜR MAYO KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
*Mayonuzu sudan çıktıktan sonra “hemen” bol su ile durulayın.
*Mayonuzu deterjan kullanmadan, sabun ile yıkayın. Yıkadıktan sonra da “sıkmadan” gölge bir yerde kurutun.
*Mayolar hassas ürünler olduğu için seneye de giymek istiyorsanız, renginin atmasını ve hassas bölgelerinin erimesini önlemek için çamaşır makinesinde, sıcak suda ve diğer giysilerle birlikte yıkamayın.
*Çok sıcak sularda kullanılan ve yıkanan tesettür mayoların lastiği zamanla gevşer.

TESETTÜR MAYO MARKALARI
*Dagi, ranuna, adasea ve rivamare gibi markalar çok tercih edilebilir…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER