Tesettürlü Bayanlara Tatil için Bakım Önerileri

Kapalı bayanlar, tatile giderken gerekli bakım kremlerini yanlarına mutlaka almalı. Ne kadar kapalı giyinerek güneşten korunduğunuzu sansanız dahi, güneş ışınlarının zararlı etkileri bir şekilde deriye giydiğiniz kıyafetlerden geçer. Saçlarınızı, yüzünüzü ve bedeninizi korumalısınız. Bakımlı olmak her zaman gereklidir.

Tesettürlü Bayanlar için Yaz Ayına Özel Saç Bakım Kürleri

Yaz ayında eşarbın etkisiyle saçlar nemsiz kalır ve daha çabuk yağlanabilir. Bu nedenle geceleri ya da yalnız kaldığınız zaman saçlarınıza mutlaka doğal maskelerden hazırladığınız bakımları düzenli uygulayın. Kullandığınız maskelerde zeytinyağı ve yumurta sarısı olmasına özen gösterin. Saçlara nem dengesi kazandırır ve saçlar kapalıyken de özellikle saçların daha canlı görünmesine yardımcı olurlar.

Tesettürlü Bayanların Denizden Sonra Yapacağı Bakımlar

Haşema giyen bayanlar, deniz ve havuzdan sonra haşemalarını hemen çıkarmalı ve iyi bir şekilde tuzundan arıtmalı. Beden, güneş ışığına maruz kaldığı için nemlendirici kullanmanız gerekir. Özellikle akşamları vazelin veya gül suyu ile cildinizi iyice silip nemlendirin. Cildinize uygun kremler kullanmayı ihmal etmeyin. Kapalı bayanlar, yüzlerine ve ellerine mutlaka güneş kremi sürmeli. Yüz çok çabuk güneşten etkilenir.

Tatilde Yapmanız Gereken Bakımlar ve Öneriler

Bone kullanıyorsanız, geceleri saçınızı havalandırın ve tarayın. Tarayarak saçlarınıza nem etkisi kazandırır ve masaj yapmış olursunuz. Gün içerisinde mutlaka güneşe çıkmadan önce yüksek koruyucu kremler ve göz kremi kullanın. Açık renklerden oluşan kıyafetler giyerseniz, güneşi direk çekmezsiniz. Cildinizin düzenli nefes almasını sağlamak için su içmeyi ihmal etmeyin. Cildinizi yaz ayında özellikle korursanız, kırışıklıklara davetiye çıkarmazsınız.

Doğal maskelerin yanı sıra cilt tipinize uygun kremleri kullanarak kendinizi gün içinde rahat hissedersiniz. Elleriniz için eldiven takarak, güneşten koruyabilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlerin bedeni terletmemesi çok önemli. Yaz ayına özel keten kumaşlar her zaman ideal seçim. Yüzünüzün her zaman hava alması önemli. Yediklerinizin sebze ağırlık olmasına dikkat edin. Ağır yemekler sizlerin daha fazla terlemesini sağlar. Yaz ayında baharatlı yemeklerden kaçının. İyi bir beslenme yaptığınız zaman cildinizi ve saçlarınızı içten ve dıştan beslersiniz. Uygun kremler kullandığınız zaman cilt dokusunun elastikiyetini artırır ve her zaman ışıl ışıl bir yüze sahip olursunuz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER