Türkiye’nin 2 muhafazakar kayak oteli

Günümüzde yaz tatili için hızlı yaygınlaşan muhafazakar oteller, tatil tercihi açısından bireylere kolaylık sağlıyor. Ancak ülkemizde 4 mevsim belirgin olarak yaşanırken özellikle kış mevsiminde tatil yapmayı seven birçok insan bulunmaktadır. Kayak tutkusu insanlar kış turizmine büyük ilgi gösterirken dini inançları çerçevesinde tatilini yapmak isteyen insanlar muhafazakar kaya otellerini tercih etmektedir.

Tabii ki kış turizmi denildiği zaman akla gelen yerlerin başında Uludağ ve Kartepe gibi yerler gelmektedir. Tesis konusunda tatilcilere sağladıkları olanaklar ve doğal güzellikleri açısında ülkemizde en sık tercih edilen yerler olan Uludağ ve Kartepe, tatilcilerin en çok tercih ettiği kış turizmi mekanlarıdır.

Muhafazakar aileler açısından alkolsüz oteller büyük önem taşır. Çünkü gönül rahatlığıyla stres atmak ve eğlenceli günler geçirmek isteyen aileler haram olan şeylerden uzak bir şekilde tatilini geçirmek istemektedir.

Bu yazımızda Türkiye’nin 2 muhafazakar kayak otelini araştırdık.

BÜYÜK OTEL / ULUDAĞ

Büyük Otel Uludağ, Bursa Uludağ 1. kayak otelleri bölgesinde yer alırken Bursa şehir merkezine 35 km uzaklıktadır. Uludağ’ın ilk otel işletmesi olan otel, Uludağ’ın ilk ve tek alkolsüz her şey dahil hizmet veren otelidir.

Otel, Kayak tutkunlarının vazgeçilmez adresi Uludağ’da, ev sıcaklığında bir konaklama ortamı sunuyor.
Yalın bir tasarıma sahip odaların tamamında TV, merkezi ısıtma sistemi, emanet kasa ve dağ manzarası gibi olanaklar mevcut.
Uludağ Birinci Kayak Bölgesi’nde bulunan otel, misafirlerine kiralık kayak ekipmanları ve kayak dersleri gibi imkanlar da sağlıyor.

Tesiste pist kullanımları ücretlidir. Tek kart sistemine dahildir, lift çıkışları ekstra ücretlidir.

YAZICILAR OTEL / KARTEPE

Otel, Marmaranın en güzel noktalarından birinde,Sapanca ve Sakarya ya sınır olan Kocaeli Kartepe’nin eteğinde Cennet yeşiliyle , köy kahvaltısı ve alabalık ile ünlü Maşukiye alabalık vadisinde bulunuyor.

Ahşap mimarisinin sıcaklığıyla konforu bütünleştiren otel, 26 oda olup toplam 81 kişi kapasitelidir.

3 iç mekan ve 1 bahçe restoranı ile yiyecek ve içecek hizmeti veren otelde alkollü içecek satılmamaktadır.

Yazıcılar Otel, hem su kayağı yapma hem de Kartepe Kayak Merkezi tarafından sunulan kış sporlarını deneme şansını aynı anda sunmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi 15 km. uzaklıkta bulunmakta ve çeşitli kış sporlarını yapabilme olanağı sağlamaktadır. Otelde konaklayan misafirlerin buraya ulaşımı için gerekli olan servis hizmetini verilmektedir. Ayrıca pistlere girmek için gerekli olan biletleri, kayak takımlarını ve kayak elbiselerini, gerekliyse kayak dersi alınması gibi hizmetler ile otel ilgilenmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER