Umre Turları ve Gezilecek Yerleri

Mekke ziyaretinde Hz. Muhammed’in doğduğu evi ziyaret etmekle Umre gezisi başlanır. Ev, Kabe-i Muazzama’nın olduğu Bab’üs Selam kapısı tarafında yer alan Şib-i Ebu Caddesinde yer alır. Günümüzde kütüphane olarak kullanılır. Cin suresinin nazil olduğu yer olan Cin Mescidi ise Umre ziyaretinde görülecek yerlerdendir. Cinler özellikle Hz. Muhammet kuran okurken burada dinleyerek Müslüman olurlar.

Umre Gezisi

Hz. Muhammed’in vakfe yaptığı dağ olan Cebel-i Rahme dağı ise görülecek yerler arasındadır. Cennetten kovulan Hz Adem ve Hz. Havva’nın bu dağda buluştukları rivayettedir. Mekke şehrinin kuzey doğusunda yer alan Hira Dağı ise Mekke ve Mina arasında yer alır. Hz. Peygamber’e ilk vahiy Hira Dağında geldiği için önemli ziyaret yeridir. Sevr Mağarası ise Mekke’nin güneyinde ve Arafat’a giden yola yakın yerdedir. Mekke şehrinde bulunan en eski mezarlık olan Cennetü-L Mualla’da Hz Hatice’nin mezarı bulunur.

Umre Gezisinde Önemli Yerler

Medine’de ise Kuba Mescidi yer alır. İslam aleminin cemaatle birlikte namaz kılmak için yaptırılan ilk mescit. Mescit-i Cuma ise hicret sırasında Hz. Peygamber’in Cuma namazını burada kurması üzerine, büyük bir cami yaptırır. Müslümanların iki kıbleli olan tek camisi Mescid-i Kıblaeyn’dir. Medine Müslümanlarının kurduğu ilk mezarlık Cennet’ül Baki’de ise çok sayıda sahabe gömülüdür. Hz. Osman, Hz. Abbas burada mefdundur. Uhud Dağı ve Şehitliği ise Uhud dağına  km uzaklıkta. Hz. Harun burada gömülüdür. Bu dağda büyük bir savaş yapıldığı için önemi büyük. Hz Hamza bu şehitlikte gömülüdür. Mescid-i Seb’a ise Hendek savaşlarının olduğu ve birbirinden farklı küçüklükte ve yakın yedi mescitten yapılan bir yer.

İslami otel turları ile Hac ve Umre yolculuklarınızı zahmetsiz şekilde ve bütçenize uygun olarak gerçekleştirme imkanı. Özel rehberler eşliğinde İslami otellerde ailenizle birlikte hem görülmesi gereken yerleri gezecek hem de dinin büyülü ortamında kendinizi bulacaksınız. Din büyükleri ve önemli şahsiyetlerin kaldığı yerleri ve savaş alanlarını görerek, dinimizin nasıl kazanıldığını hissedeceksiniz. Umre yolculuğu ile din vecibelerinizi yerine getirme zamanı ve eşsiz güzellikleri görme fırsatı.

bilgi için: http://www.elcitur.com.tr/tr/umre-turlari

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER